Jaki wybrać termin i jak przygotować się do wycieczki na Filipiny

Jaki wybrać termin i jak przygotować się do wycieczki na Filipiny?

Chcąc zorganizować np.: wycieczkę na Filipiny trzeba przede wszystkim dobrać porę wyjazdu do uwarunkowań klimatycznych panujących na danej szerokości geograficznej. Czy nasze lato pokrywa się z tym panującym w Azji Południowo-wschodniej?

Wycieczka na Filipiny — o czym trzeba pamiętać?

Filipiny to państwo wyspiarskie położone na Archipelagu Filipińskim. Usytuowane są zarówno na północnej, jak i wschodniej półkuli w strefie klimatu tropikalnego. Przystępując do ustalania terminu, w którym chcielibyśmy, by odbyła się wycieczka na Filipiny, trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż w czasie, kiedy u nas trwa w najlepsze lato, w okolicach równikowych mamy porę deszczową. To czas tajfunów i różnych innych niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Dlatego decydując się na wakacje na Filipinach — biorąc pod uwagę różnice klimatyczne — najlepszym terminem będzie okres między listopadem a majem — tzw. pora sucha. Warto mieć na uwadze przy planowaniu wycieczki na Filipiny dodatkowo fakt, że szczyt sezonu turystycznego w tym regionie przypada na okres od grudnia do lutego.

Czy jadąc na wycieczkę na Filipiny, trzeba się zaszczepić?

Wycieczka na Filipiny wymaga odpowiedniego przygotowania pod względem zdrowotnym. Konieczne jest uzupełnienie kalendarza szczepień, zgodnych z zaleceniami lekarza medycyny podróży, specjalizującego się w profilaktyce chorób tropikalnych. Poza złotymi, oblanymi słońcem plażami na turystów czeka tu duże niebezpieczeństwo w postaci szeregu chorób przenoszonych przez komary jak np.: malaria, denga czy japońskie zapalenie mózgu. Dlatego ważne jest udanie się do lekarza — na około 3-6 tygodni przed terminem wycieczki na Filipiny, który dobierze właściwe preparaty tzw. repelenty na komary, które muszą posiadać odpowiednie stężenia i substancje rekomendowane przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) oraz rejestrację produktu w Ministerstwie Zdrowia. Zaleca się dodatkowo zaszczepić przeciwko WZW A i B, durowi brzusznemu, tężcowi, błonicy, japońskiemu zapaleniu mózgu, chorobie Heinego-Medina.