Wykłady o Unii Europejskiej

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką zjednoczonej Europy i  wszelkiego typu podmioty, które chciałyby włączyć się w szerzenie wiedzy o UE do kontaktu z nami i wspólnej organizacji wykładów o Unii Europejskiej.

 

Kto może uczestniczyć w wykładach?

Prelekcje odbywać mogą się między innymi w szkołach, na uczelniach, w domach kultury, bibliotekach i wszelkich innych miejscach, gdzie spotkać można osoby chcące dowiedzieć się czegoś więcej o tej niezwykłej organizacji międzynarodowej. Przedstawiciele Punktu chętnie wygłoszą wykład podczas konferencji, debaty czy seminarium skierowanych do dowolnych grup odbiorców – starszych i młodszych, profesjonalistów i laików. Szczególe zaproszenie do organizacji wykładów kierujemy do Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora i innych podmiotów zrzeszających śląskich seniorów – wykorzystajcie wasze doświadczenie życiowe i włączcie się w debatę o Unii Europejskiej, poszerzcie swoją wiedzę, wyraźcie swoją opinię.

 

Tematyka wykładów otwartych

Tematyka prowadzonych przez pracowników ED – Rybnik wykładów jest bardzo szeroka i dostosowana do potrzeb oraz umiejętności poszczególnych grup odbiorców. Może ona dotyczyć ogólnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem UE (np. historii i instytucji), jej inicjatyw oraz oferowanych przez nią możliwości (np. programu Erasmus+, Europejskiego Korpusu Solidarności, pracy i edukacji za granicą), najbardziej aktualnych wydarzeń, zagadnień, wyzwań (np. bezpieczeństwa w Internecie, praw unijnych obywateli lub zbliżających się wielkimi krokami wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego) czy też poszczególnych państw członkowskich. Poza stałą tematyką prelekcji Europe Direct – Rybnik oferuje także możliwość przygotowania wykładu na indywidualne zamówienie. Jeśli organizujecie konferencję lub chcecie poszerzyć wiedzę członków swojej organizacji o konkretną kwestię – zapraszamy do kontaktu.

 

 

Organizowane przez nas wykłady prowadzone są przez pracowników Europe Direct – Rybnik. Osoby te nie tylko posiadają ogromne doświadczenie w zakresie prowadzenia prelekcji skierowanych do wszystkich grup docelowych, ale także kompleksową wiedzę z zakresu szeroko rozumianego funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

Wszystkich zainteresowanych ofertą wykładów o Unii Europejskiej zapraszamy do kontaktu z nami. Ustalimy dogodny termin i odpowiadający zapotrzebowaniu temat.

 

Wykłady prowadzone są bezpłatnie.