Uwaga konkurs! Stwórz z nami „Śląską Książkę Kucharską”

 

Lubisz gotować? Twoje potrawy znikają z talerza zanim się obejrzysz? Korzystasz z lokalnych produktów i czerpiesz z rodzinnych tradycji? Stwórz z nami Śląską Książkę Kucharską, która pokaże wszystkie najlepsze strony regionalnego dziedzictwa kulinarnego!

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik z przyjemnością zaprasza wszystkich seniorów z województwa śląskiego (osoby w wieku powyżej 60-tego roku życia) do udziału w konkursie na regionalne przepisy kulinarne. Najciekawsze z nich stworzą „Śląską Książkę Kucharską”, a na laureatów czekają nagrody.

 

Jeśli chcesz, aby Twój przepis znalazł się w naszym kulinarnym zbiorze, wystarczy że:

  • wybierzesz jeden (lub więcej niż jeden) popisowy przepis, który ma charakter regionalny, czyli spotykany jest głównie na Śląsku, przygotowywany był przez Twoich dziadków i pradziadków albo składa się z lokalnych produktów;
  • podzielisz się z nami swoim sekretem, czyli prześlesz do nas kompletny przepis (zawierający listę potrzebnych produktów oraz opis kolejnych etapów przygotowywania potrawy) wraz ze zdjęciem gotowego dzieła;
  • do przepisu dołączysz zgodę na jego publikację, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na publikację zdjęcia, na formularzu dołączonym do niniejszego zaproszenia.

Pamiętaj! Przepis dotyczyć może dowolnego dania – czekamy na pyszne przystawki, wyjątkowe zupy, niezwykłe dania główne i rozpływające się w ustach desery. Nie pogardzimy także przepisami na słodkie i wytrawne przetwory. Zapraszamy!

 

Przepis, zdjęcie oraz potrzebne zgody możesz dostarczyć w wersji elektronicznej lub papierowej, w terminie do 31 sierpnia 2020 roku. Każdy przepis musi zawierać nazwę, listę składników, szczegółowy sposób przygotowania oraz zdjęcie – zachęcamy do wykorzystania dołączonej do zaproszenia karty przepisu.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z organizatorem:

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik
tel. 781 408 997
e-mail: europedirect-rybnik@europedirect-rybnik.pl

 

Po pobrania:

 

Ważne - aktualizacja regulaminu!

Prace można przesyłać w terminie do 31 sierpnia 2020 r.