Pretekstem do pokazania najmłodszym obywatelom zjednoczonej Europy, czym jest Unia Europejska i dlaczego warto być częścią wyjątkowej rodziny europejskich państw stały się dla nas europejskie bajki, które jednocześnie były tematem naszych warsztatów dla przedszkolaków.

 

26 lutego 2018 roku „Bajki europejskie” zagościły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rybniku, gdzie z uśmiechem powitała nas spora grupa maluchów spragnionych wiedzy i zabawy. Potrafimy łączyć te dwie rzeczy w zgrabną całość, więc bez chwili zwłoki rozpoczęliśmy warsztaty. Europejskie ciekawostki i unijne symbole zaciekawiły młodych poszukiwaczy informacji tak samo, jak fragmenty bajek z Węgier, Niemiec, Francji i Belgii, które mieli okazję zobaczyć. Największą przyjemnością było jednak poznawanie unijnych państw i ich symboli, których wspólnie poszukiwaliśmy na kolorowych mapach.

 

Po warsztatach dzieci z rybnickiego przedszkola doskonale wiedziały, dlaczego na unijnej fladze mamy dwanaście gwiazdek i jak nazywa się europejska maskotka. Poznały także legendę o powstaniu Europy i zapoznały się z krajami wchodzącymi w skład UE.

 

Było kolorowo i wesoło – czekamy na więcej!