W sobotę 25 sierpnia br. wybraliśmy się wraz z naszym stoiskiem informacyjnym na Alter Sport Festiwal organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na terenie rybnickiego stadionu lekkoatletycznego. Nasz cel był prosty - dotrzeć z informacją o zjednoczonej Europie do możliwie najszerszej grupy osób, także tych, których na co dzień napędza adrenalina.

Tej ostatniej na festiwalu na pewno nie brakowało. W jego harmonogramie znajdowały się było prezentacje, stoiska i pokazy sportów alternatywnych, w tym między innymi tak nietypowych dyscyplin, jak: strzelectwo sportowe, mountainboards, skutery wodne, wakeboard, tchoukball, trajki, trampoliny, cross fit i inne. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były Puchar Świata FMB World Tour w konkurencji Big Air oraz wieczorne koncerty.

Przyznajemy się - większość z tych sportów nie jest dla nas, co nie znaczy, że z podziwem patrzeliśmy na przedstawicieli co bardziej niebezpiecznych dyscyplin. My jednak skupiliśmy się na tym, co umiemy najlepiej, czyli na informowaniu o UE, która także dostarczyć może nam emocji. Szczególnie wtedy, kiedy uświadomimy sobie, jak mogłoby wyglądać nasze życie, gdybyśmy 15 lat temu zagłosowali przeciw akcesji.