#DzienEuropy2020

Tym razem Dzień Europy będzie inny. W poprzednich latach Europejczycy dumni ze swojej ponadnarodowej współpracy spotykali się tłumnie w wielu miejscach – na miejskich placach, w parkach i skwerach, na rynkach i ryneczkach, w salach gromadzących osoby równie popierające integrację, jak oni sami. Radosną atmosferę tego świętowania obecnie zakłóca ogólnoświatowa pandemia, która wymusza na nas rezygnację ze wspólnego cieszenia się Dniem Europy.

Dołącz do życzeń!

Mimo to, nie mamy zamiaru rezygnować ze wspólnego celebrowania Dnia Europy. Choć na odległość – bądźmy razem! Złóżmy życzenia zjednoczonej Europie.

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa śląskiego oraz dzieci uczęszczające do placówek przedszkolnych w województwie śląskim do przesyłania życzeń dla Unii Europejskiej.

Jak złożyć życzenia Europie?

  • Przygotuj kartkę z życzeniami

Kartka może mieć dowolną formę i wykonana może być dowolną techniką – czekamy na rysunki, malunki, wycinanki. Bądź kreatywny!

  • Zrób zdjęcie swojej kartki

Telefonem, aparatem lub skanem – nie możemy się spotkać, więc potrzebujemy kartki w wersji elektronicznej, jeśli nie potrafisz zrobić tego sam, poproś o pomoc rodziców;

  • Opublikuj kartkę z życzeniami na naszym Facebooku –

Wklej ją jako komentarz, pod postem zapraszającym do udziału w konkursie, aby to zrobić, poproś o pomoc rodziców.

 

Na autorów najciekawszych prac czekają drobne upominki! Na kartki czekamy do 10 maja 2020 roku.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu „Sto lat Europo!”.