Publikacje o tematyce europejskiej

Wszystkich zainteresowanych informacją europejską zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej publikacjami. Wszystkie one (i wiele, wiele więcej) dostępne są także na portalu EU Bookshop - https://publications.europa.eu/pl/web/general-publications/publications - zapewniający unijnym obywatelom bezpłatny dostęp do wszelkiego typu publikacji powstających w ramach instytucji Unii Europejskiej. Polecamy!

 

Publikacja o Funduszach UE

Ponieważ w ramach naszych konsultacji fundusze unijne cieszą się nadal największym zainteresowaniem, postanowiliśmy przygotować elektroniczną publikację przedstawiającą możliwości pozyskania unijnych środków w zakresach, o które pytali nasi klienci w przeciągu całego roku 2018. Pomyśleliśmy, że zbierzemy odpowiedzi w jednym miejscu i udostępnimy Państwu tę publikację, aby dostęp do informacji był jeszcze bardziej kompleksowy. Każdy może sobie ją pobrać bezpłatnie i skorzystać z niej sam lub informację przekazać zainteresowanym.

Pobierz

Publikacje europejskie - do pobrania

1. O Unii Europejskiej sieci - informacje porady - pobierz

2. Sieć ekspertów Team Europe w Polsce - pobierz

 

Scenariusze zajęć

1. Przełam stereotypy! Jak Unia Europejska zmieniła Śląsk - Polityka Spójności Unii Europejskiej - scenariusz zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym

 

2.  Tropem zmian. UE w moim regionie. Polityka Spójności Unii Europejskiej - scenariusz zajęć dla uczniów i uczennic szkół podstawowych.

 

3.  30 lat polityki spójności. Jak UE zmieniła Polskę? - scenariusz zajęć dla uczniów szkół średnich