Pozostałe działania PIEED - Rybnik

Poza lekcjami europejskimi, wykładami, warsztatami, debatami, szkoleniami i stoiskami informacyjnymi Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik organizuje oraz uczestniczy w szeregu innych działań i wydarzeń o szeroko rozumianej tematyce zjednoczonej Europy.  Sprawdź, jakie działania zaplanowaliśmy na kolejne miesiące naszej działalności.

 

 

Poniżej przedstawiamy wybrane działania własne, a osoby i instytucje planujące przygotować własne wydarzenie, w dowolnej formie i o dowolnych charakterze, serdecznie zapraszamy do współpracy. Pracownicy naszego Punktu mogą włączyć się w nie na różne sposoby – na przykład poprzez przeprowadzenie wykładu lub organizację stoiska informacyjnego.

 

Europejski tutoring zawodowy i naukowy dla uczniów

Wykorzystując kompetencje i umiejętności swoich pracowników Europe Direct – Rybnik zaprasza zainteresowane szkoły ponadgimnazjalne z centralnego oraz zachodniego subregionu województwa śląskiego do zorganizowania dla swoich uczniów zajęć z zakresu europejskiego tutoringu zawodowego i naukowego.

 

Tutoring to nowoczesna metodza dydaktyczna, która jest niezwykle skuteczna pod względem rozwijania potencjału uczestników zajęć oraz motywowania ich do samodzielnej pracy. Gwarantuje najwyższe możliwe rezultaty w zakresie nauki samodzielnego myślenia czy też budowania opinii opartych na wiedzy, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym świecie, w którym obywatele mają nieprzerwany dostęp do ogromnej ilości informacji, ale nie potrafią samodzielnie ich analizować, formułować opinii i wykorzystywać tejże wiedzy dla własnych potrzeb.

 

Europejski tutoring zawodowy i naukowy dla uczniów prowadzi konsultantka Europe Direct dr Beata Master – doktor politologii w zakresie europeistyki oraz dyplomowany coach i tutor, która posiada ogromne doświadczenie w pracy z osobami młodymi dopiero rozpoczynającymi swoją karierę zawodową lub decydującymi o dalszej ścieżce edukacji. W ramach zajęć omówione zostaną możliwości, jakie Unia Europejska oferuje swoim obywatelom w zakresie edukacji i pracy, w tym m.in. zagadnienia związane z europejskim rynkiem pracy, wolontariatem oraz Europejskim Korpusem Solidarności, a wszystko to przy wykorzystaniu nowoczesnych i aktywizujących metod.

 

Osoby zainteresowane organizacją spotkania z zakresu europejskiego tutoringu zawodowego i naukowego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przeprowadzenie tego typu spotkanie jest nieodpłatne.

 

Europejski tutoring zawodowy i naukowy dla studentów

Do udziału w europejskim tutoringu zawodowym i naukowym ED – Rybnik zaprasza także studentów śląskich uczelni wyższych, bez względu na formę i kierunek kształcenia. Tutoring dla studentów ma charakter indywidualnych spotkań z dyplomowanych coachem i tutorem – dr Beatą Master – która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje wskaże im, dopasowane do profilu każdej z osób, możliwości dalszego rozwoju, planowania kariery naukowej i zawodowej oraz zdobywania kompetencji wynikające z możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Europejski tutoring pozwoli także wskazać metody efektywnej pracy i nauki w UE, która czasem stanowić może wyzwanie, podobnie jak świadome i konsekwentne planowanie swojej ścieżki naukowej lub zawodowej.

 

Spersonalizowany tutoring to dla młodych osób nieocenione wsparcie, które ED – Rybnik oferuje w pełni bezpłatnie. Aby umówić się na dogodny termin, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Dzień Europy

Każdego roku, w dniu 9 maja, Europejczycy ze wszystkich państw członkowskich obchodzą swoje święto – Dzień Europy. W tym czasie warto przypomnieć sobie, dlaczego powstała Unia Europejska i zastanowić się nad tym, ile jej zawdzięczamy. Warto także wspólnie świętować! Na pewno pomoże w tym Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik, który w związku z Dniem Europy zaprasza do wspólnej zabawy.

 

W okolicach 9 maja na pewno spotkanie nas w centrum jednego ze śląskich miast. Nie będziemy tam jednak sami, razem z nami będzie moc atrakcji! Rozstawimy nasz namiot informacyjny, prowadzić będziemy gry i zabawy dla starszych i młodszych. W europejskich quizach zadamy podchwytliwe pytania, a dobre odpowiedzi nagrodzimy. Dzieci zaprosimy do europejskich kolorowanek, a wszystkim rozdamy… urodzinowe kwiaty!

 

Do udziału w Dniu Europy zapraszamy wszystkich małych i dużych Europejczyków. Śledźcie nas na Facebooku, zaglądajcie na stronę internetową. Znajdziecie tam informację o tym, gdzie i kiedy można nas spotkać.

 

Konkurs plastyczny „Tworzymy dziedzictwo”

 

Dla najmłodszych obywateli zjednoczonej Europy – uczniów szkół podstawowych z województwa śląskiego – organizujemy konkursy. W tym roku będzie to konkurs plastyczny promujący Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018. Jeśli lubicie malować i rysować, stańcie do naszej rywalizacji, spróbujcie swoich sił i stwórzcie dla nas pracę przedstawiającą alternatywne obiekty śląskiego dziedzictwa kulturowego. Wskażcie takie miejsca czy zwyczaje, które zasługują na miano dziedzictwa kulturowego i wygrajcie atrakcyjna nagrody. W tym tą najcenniejszą – uwiecznienie Waszego pomysłu na stworzonych przez ED – Rybnik kartach do gry.

 

Więcej informacji o konkursie już wkrótce na naszej stronie i na Facebooku. Zapraszamy!

 

I wiele więcej…

Powyższe działania to dalej nie wszystkie możliwości i aktywności, jakie oferuje Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami i do współpracy – razem na pewno zorganizujemy coś ciekawego!