Katowickie Stowarzyszenie “Dom Aniołów Stróżów” słynie z działań na rzecz lokalnej społeczności. Właśnie dlatego Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik z dumą przyjął jego zaproszenie do przeprowadzenia wykładu dla osób zaangażowanych w pracę tej organizacji pozarządowej.

 

Prelekcja przeprowadzona została w ostatnim dniu lipca, a dotyczyła tych możliwości, jakie w zakresie edukacji, pracy oraz zdobywania nowych doświadczeń I kompetencji daje nam członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Poruszenie tak obszernego tematu miało przede wszystkim na celu dostarczenie jego słuchaczom narzędzi, które mogą okazać się przydatne podczas kontaktów z nastoletnimi mieszkańcami Katowic. To właśnie do nich skierowane są liczne unijne inicjatywy, mogące niezwykle pozytywnie wpłynąć na ich dalsze kształcenie oraz karierą zawodową.

 

Wśród szeregu poruszonych przez konsultanta Europe Direct – Rybnik tematów, znalazł się oczywiście program Erasmus+, wraz z tymi jego akcjami, które przeznaczone są dla młodzieży oraz tymi dedykowanymi osobom pracującym z młodymi ludźmi. Mowa była także o Europejskim Korpusie Solidarności, pracy za granicą oraz innych projektach, na których korzystają polscy uczniowie.