Jerzy Plewa, obecnie jedyny Polak na stanowisku Dyrektora Generalnego w Komisji Europejskiej, będzie gościem Dialogu Obywatelskiego w Pszczynie. W dyskusji o wspólnej polityce rolnej UE wezmą udział także dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce dr Marek Prawda oraz burmistrz miasta Dariusz Skrobol. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności – wystarczy przysłać zgłoszenie.

Spotkanie poświęcone będzie zasadom funkcjonowania, ochrony i wspierania sektora rolniczego w Polsce i innych krajach członkowskich Unii Europejskiej po 2020 roku. W wydarzeniu wezmą udział również przedstawiciele organizacji rolniczych. 

- Wspólna polityka rolna jest jednym z kluczowych filarów wspólnoty europejskiej. Priorytetowym działaniami w tym sektorze będzie rozwój obszarów wiejskich oraz wdrożenie mechanizmów pozwalających na skuteczniejszą reakcję na problemy rolników i społeczności wiejskich w państwach członkowskich – zapewnia Jerzy Plewa, Dyrektor Generalny w Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

 

Termin: piątek 5 kwietnia 2019 r., godz. 12.30

 

Miejsce: Urząd Miejski w Pszczynie (sala sesyjna), Rynek 2

 

Rejestracja: udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zapisy: 

do wtorku 2 kwietnia 2019 r. 

 

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz nazwę firmy/instytucji/organizacji.

 

Po spotkaniu merytorycznym zaplanowany został poczęstunek.

 

Goście:

  • Jerzy Plewa - Dyrektor Generalny w Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalnej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich,
  • dr Marek Prawda - dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,
  • Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny

Dialog Obywatelski w Pszczynie organizowany jest z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z burmistrzem Pszczyny.

 

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.