Już 17 października br. w Katowicach obędzie się Dialog Obywatelski o cyfrowej Europie, którego gościem specjalnym będzie komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Mariya Gabriel. Dialog rozpocznie się o godzinie 9.45, na terenie katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

 

Organizowany w Katowicach Dialog Obywatelski pod hasłem „Europa cyfrowa” wpisuje się w szerszą inicjatywę Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie unijnej dyskusji na tematy ważne dla obywateli zjednoczonej Europy. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

Dialog Obywatelski jest częścią 8. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a udział w nim jest oczywiście bezpłatny, wymagana jest jednakże rejestracja. Zarejestrować można się tutaj: https://ekmsp.eu/visitor/register.

 

Zapraszamy!