Debaty, szkolenia, konferencje europejskie

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rybnik nie tylko uczestniczy w organizowanych na terenie subregionu centralnego i zachodniego województwa śląskiego debatach, szkoleniach i konferencjach – najczęściej w charakterze prelegentów lub poprzez przygotowanie stoiska informacyjnego – ale także samodzielnie organizuje tego typu działania. Zapraszamy do zapoznania się z najaktualniejszymi z nich.

 

Szkolenia dla przedsiębiorców

 

 

 

Poznaj możliwości dla firm funkcjonujących na jednolitym rynku europejskim oraz szanse, jakie otwiera przed przedsiębiorcami plan inwestycyjny dla Europy.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także pracowników firm, wspólników i podmioty współpracujące z biznesem, ED – Rybnik serdecznie zaprasza do udziału w dedykowanych dla tej grupy osób szkoleniach, podczas których w szczególności skupiać chcemy się na tym, aby przedsiębiorcy dowiedzieli się, z jakich możliwości i szans skorzystać mogą polskie przedsiębiorstwa, m.in. w zakresie wspólnego rynku lub rozwoju w oparciu o kredyty z planu inwestycyjnego. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

 

Osoby zainteresowane naszą ofertą szkoleniową zapraszamy do kontaktu lub śledzenia aktualności pojawiających się na naszej stronie internetowej lub na profilu na portalu Facebook, gdzie publikować będziemy ich terminy oraz szczegółowe harmonogramy i przewidywany zakres zagadnień. Przedsiębiorców chcących czerpać korzyści z członkostwa Polski w UE zachęcamy także do zadawania pytań – chętnie wskażemy możliwości dopasowane do potrzeb lub miejsca, w których uzyskać można kompleksowe informacje i kompetentną pomoc.

 

Debata „Zainwestuj w rozwój!”

Porozmawiajmy o europejskich możliwościach uczniów i studentów

 

Rok 2018 to dla Europe Direct – Rybnik czas, w którym chcemy zająć się tematem rozwoju. Nie chodzi nam jednak o rozwój nauki czy państwa, ale o rozwój indywidualny – inwestycję we własną wiedzę, naukę, karierę.

 

Właśnie dlatego (w październiku 2018 roku) zapraszamy do udziału w debacie „Zainwestuj w rozwój!”, podczas której planujemy poruszyć kilka ważnych i cennych tematów, z których każdy przedstawiony zostanie w formie krótkich, dynamicznych i przejrzystych wystąpień. O czym będziemy mówić? Wymieniając hasłowo – o możliwościach wynikających z programu Erasmus+, wolontariacie europejskim, Europejskim Korpusie Solidarności, pracy za granicą, europejskim CV. W przedstawieniu tych kwestii pomogą eksperci, a jaj wynikiem będzie (czego możemy być pewni) ogromna dawka wiedzy i inspiracji dla młodych osób, uczniów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) i studentów.

 

Do udziału w debacie zapraszamy już dziś. Zachęcamy także do śledzenia naszej strony internetowej i profilu Facebook, na których publikować będziemy aktualne informacje o wydarzeniu – oficjalne zaproszenie czy szczegółowy harmonogram. Jeśli macie jakieś sugestie, co do tematyki, która mogłaby wzbogacić nasz program prosimy o kontakt – postaramy się sprostać wymaganiom.