2 października 2018 roku zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na własny rozwój, do udziału w debacie „Zainwestuj w rozwój!”, która odbędzie się z Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku (ul. Św. Józefa 30, 44-217 Rybnik).

 

Szukacie ciekawych możliwości edukacji i pracy? Planujecie własną przyszłość? Rozumiecie, że w zjednoczonej Europie możliwości jest bez liku? Dowiedzcie się, jak z nich skorzystać! Podczas debaty goście podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie podejmowania studiów i pracy za granicą, w tym także pracy w instytucjach UE. Panel dyskusyjny pozwoli młodzieży poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z tematyką edukacji, mobilności i zatrudnienia. Do programu debaty wprowadziliśmy również elementy motywacyjne, aby zainspirować młodzież do samodzielnego odkrywania licznych możliwości rozwojowych. W skrócie - podczas debaty pragniemy przedstawić młodym ludziom wachlarz możliwości, które są lub mogą być ich udziałem w wyniku członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 

Gościem specjalnym debaty „Zainwestuj w rozwój!” będzie Krzysztof Kasprzyk, który na co dzień pracuje w Brukseli, w strukturach Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki regionalnej i miejskiej.

 

W programie:

 • Europejskie perspektywy rozwoju
  Krzysztof Kasprzyk, Komisja Europejska,
  Dyrekcja Generalna: Polityka regionalna i miejska
 • Dyskusja moderowana
  Czy wiesz jakie możliwości rozwoju daje Ci UE?
 • Odkryj swoją motywację do działania!
  dr Beata Master, PIEED – Rybnik
 • Europejski Korpus Solidarności, Erasmus+, Europass
  dr Ireneusz Tomeczek, PIEED – Rybnik

Szczegóły na Facebooku: https://www.facebook.com/events/333144054107761/

 

Zapraszamy!