Aktualności

Orędzie o stanie Unii

W środę 16 września br. o godz. 9:00 przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi w sali posiedzeń plenarnych Parlamentu Europejskiego swoje pierwsze orędzie o stanie Unii.

"Śląska Książka Kucharska" - z dumą prezentujemy Wasze dzieło!

Publikacja o naszym regionalnym dziedzictwie kulinarnym powstała dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu. Poznajcie laureatów konkursu i zapoznajcie się z książką kucharską!

Dzień Europy 2020 w Siemianowicach Śląskich

W tym roku nieco później niż normalnie, ale za to z równie dużą liczbą atrakcji - sprawdź, jak uczciliśmy w tym roku Dzień Europy. Wydarzenie odbyło się 28 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Siemianowicach Śląskich.

Dyżury Europe Direct we wrześniu

We wrześniu zapraszamy Was na dyżury on-line oraz stacjonarne – sprawdźcie daty!

Plan Działania w dziedzinie Edukacji Cyfrowej - konsultacje

Zapraszamy do udziału w konsultacjach dot. Planu Działania w dziedzinie Edukacji Cyfrowej.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2020

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w tym roku będzie obchodzony w Berlinie w dniach 9-13 listopada. Przeczytaj więcej na temat samej inicjatywy oraz wydarzeń, które zaplanowano z tej okazji.

Pierwsza umowa w sprawie potencjalnej szczepionki na COVID-19

Komisja Europejska osiągnęła dziś pierwsze porozumienie z firmą farmaceutyczną AstraZeneca w sprawie zakupu potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19

Kambodża traci bezcłowy dostęp do rynku U

W związku z obawami dotyczącymi nieprzestrzegania praw człowieka Kambodża traci bezcłowy dostęp do rynku UE

Pomoc finansowa dla Chorwacji w związku z trzęsieniem ziemi

Komisja ogłosiła wypłacenie pierwszej transzy pomocy dla Chorwacji w wysokości 88,9 mln euro z Funduszu Solidarności UE. Pieniądze zostaną przekazane w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie miało miejsce w Zagrzebiu i jego okolicach w dniu 22 marca 2020 r.

Konkurs grantowy PE - podniesienie świadomości obywateli w zakrsie wartości demokratycznych

Zapraszamy do zgłaszania wniosków w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Parlament Europejski. Konkurs ma na celu podniesienie świadomości obywateli na temat roli i wartości demokratycznych UE. Termin składania wniosków - 30 wrzesień 2020

Dyżury konsultantów Europe Direct

To już postanowione - wracamy w wersji hybrydowej. Już w sierpniu zapraszamy do udziału w dyżurach stacjonarnych i on-line.

Dostęp do remdesiwiru w leczeniu COVID-19 w UE

Komisja Europejska podpisała umowę z firmą farmaceutyczną Gilead, aby zabezpieczyć odpowiednią liczbę dawek leku Veklury (nazwa handlowa remdesiwiru)

Europejski tutoring zawodowy i naukowy - umów się na spotkanie

W sierpniu zapraszamy mieszkańców woj. śląskiego do udziału w spotkaniach europejskiego tutoringu naukowego. Będzie to doskonała okazja do zaplanowania swojej kariery naukowej lub zawodowej w oparciu o możliwości jakie stwarza otwarty rynek europejski. Zapraszamy do zapisów

Panorama roku 2019 - sprawozdanie działalności Trybunału Sprawiedliwości UE

Podobnie jak w ubiegłych latach Trybunał Sprawiedliwości opublikował "Panoramę roczną", która przedstawia w syntetycznej formie działalność Trybunału

Wyniki konkursu #MAŁEKROKI

Za kim tęsknimy w Unii Europejskiej? Poznajcie laureatów konkursu #małekroki na felieton reporterski.